Головна

Про нас

Новини

Доставка

F.A.Q.

PrEPUA

Хочу PrEP

#PrEPUA

Для чоловіків - ЧСЧ* короткострокове вживання PrEP у відпустці – доцільне та прийнятне

Для чоловіків - ЧСЧ* короткострокове вживання PrEP у відпустці – доцільне та прийнятне

16/08/2021

У виданні Journal of Acquired Immune Defence Syndrome від 15 серпня американські дослідники повідомляють, що короткі курси PrEP для чоловіків (ЧСЧ), які передбачають ризиковану сексуальну поведінку під час подорожей, є реалістичними, здійсненними та прийнятними.

У виданні Journal of Acquired Immune Defence Syndrome від 15 серпня американські дослідники повідомляють, що короткі курси PrEP для чоловіків-геїв та бісексуалів, які передбачають ризиковану сексуальну поведінку під час подорожей, є реалістичними, здійсненними та прийнятними. Прихильність до щоденного вживання PrEP була високою серед 54 чоловіків, які брали участь у цьому дослідженні без контрольної групи.

PrEP (медикаменти для запобігання ВІЛ-інфекції) не обов'язкові для довгострокового прийому. Однією з альтернатив щоденному вживанню є PrEP з прив’язкою до подій, коли медикаменти приймають лише протягом декількох днів до та після сексу. Іншою потенційною альтернативою може бути використання PrEP для епізодичних "сезонів ризику", таких як поїздки далеко від дому.

В недавньому дослідженні чверть чоловіків-геїв та бісексуалів повідомили про анальний секс без презервативів з новим партнером під час відпочинку. Доктор Джеймс Еган з Університету Пітсбурга описує вихідні та відпустку як «обмежений» простір, який може включати менше відповідальності та заборон, а також більше бажання пригод і вживання наркотиків та алкоголю.

Чоловіків-геїв та бісексуалів, які повідомили про секс без презервативів з двома або більше чоловіками у минулій відпустці і які планували чергову поїздку, відібрали в Бостоні та Пітсбурзі у 2016 та 2017 роках. 54 учасники були переважно віком 30-40 років, добре освічені та забезпечені.

 

Дослідження включало:

  • Початковий візит принаймні за два тижні до запланованої поїздки, включаючи скринінг на ВІЛ.
  • Реєстраційний візит (принаймні за тиждень до поїздки), включаючи 30-хвилинну розмову про прихильність та забезпечення пероральними таблетками PrEP.
  • «Консервативна» рекомендація приймати PrEP щодня впродовж семи днів перед поїздкою, протягом усього періоду та протягом семи днів після цього.
  • Післявідпочинковий візит протягом трьох днів по поверненню, який включав оцінювання прихильності (участь взяли 48 чоловіків).
  • Подальший візит за три місяці, включаючи тестування на ВІЛ (участь взяли 42 мужчини).

По поверненню три чверті чоловіків повідомили про секс без презервативів, і майже третина сповістила про вживання рекреаційних наркотиків.

 

Аналізи показали, що майже у всіх чоловіків рівень препаратів у крові свідчив про щоденне вживання PrEP (91,5%) або принаймні чотирикратне впродовж попереднього тижня (93,6%) – попри побоювання, що відпустка може бути складним часом для прихильності до медикаментів. Самозазвітована прихильність була такою ж високою.

Трохи менше третини повідомили про деякі побічні ефекти – найчастіше пронос, метеоризм або нудоту, – але ніхто не припинив участі завчасу.

 

У ході дослідження ніхто не підхопив ВІЛ

Слід зазначити, що 71% учасників заявили про зацікавленість залишитися на PrEP після закінчення своїх відпусток. Автори коментують, що епізодичне використання PrEP може надати деяким чоловікам можливість спробувати PrEP і звикнути до нього, перш ніж інтегрувати доконтактну профілактику у своє повсякденне життя.

 

Джерела

Еган Дж. та співавт. Доцільність короткочасного прийому PrEP для чоловіків, які мають секс із чоловіками, у епізодичні періоди підвищеного ризику ВІЛ. Журнал AIDS, 84: 508-513, 2020.