Головна

Про нас

Новини

Доставка

F.A.Q.

PrEPUA

Хочу PrEP

#PrEPUA

Компанія Merck розпочала основне випробування щомісячного прийому таблеток іслатравір у ролі PrEP для жінок

Компанія Merck розпочала основне випробування щомісячного прийому таблеток іслатравір у ролі PrEP для жінок

19/07/2021

Компанія також планує вивчати ефективність іслатравіру як щомісячної профілактики ВІЛ серед чоловіків, які мають секс із чоловіками.

Співпрацюючи з Фондом Білла і Мелінди Гейтсів, фармацевтичний гігант Merck розпочне велике пізнє випробування щомісячної таблетованої форми антиретровірусного іслатравіру як доконтактної профілактики (PrEP) проти ВІЛ серед жінок та дівчат-підлітків, яким загрожує вірус.

Фармацевтична компанія також планує розпочати подібне дослідження під назвою IMPOWER 24 серед ВІЛ-негативних чоловіків, які мають секс із чоловіками та трансгендерними жінками.

Раніше відомий як MK-8591, іслатравір є надзвичайно потужним експериментальним антиретровірусним препаратом (АРВ), який також досліджують як варіант щотижневого вживання для лікування ВІЛ та як імплантат для профілактики вірусу, ефект від якого може тривати до року. Це перший препарат у класі транслокації нуклеозидних інгібіторів зворотної транскриптази, застосовуваний як АРВ.

За фінансової підтримки Фонду Гейтсів, Merck запускає рандомізоване, активно контрольоване, подвійне сліпе, трифазне дослідження у кількох локаціях IMPOWER 22 для оцінювання вживання іслатравіру перорально щомісяця в ролі PrEP серед ВІЛ-негативних жінок і дівчат-підлітків із групи ризику в Африці на південь від Сахари та США.

Дослідження, в якому візьмуть участь близько 4500 жінок та дівчат віком від 16 до 45 років, повинно стартувати на початку 2021 року, і очікується, що триватиме воно близько трьох років.

Учасники будуть рандомізовані рівномірно для отримання або щомісячного іслатравіру, або щоденної дози Truvada (тенофовіру дизопроксилу фумарату / емтрицитабіну) як PrEP на час дослідження, а також плацебо-версій відповідних препаратів. Це означає, що всім жінкам все одно буде приписано вживати таблетки щоденно.

          

"Світу не вдасться спинити епідемію ВІЛ, поки ми не зможемо ефективно запобігати зараженню ВІЛ людьми та групами людей зі зони ризику", – сказав у пресрелізі Еміліо Еміні, доктор філософії, директор програми протидії туберкульозу та ВІЛ у Фонді Гейтсів.

Еміні брав участь у дослідницькій групі Merck, яка вперше розробила успішну комбіновану АРВ-терапію в середині 90-х. Він згадує той досвід у "Як пережити чуму" – номінованому на "Оскар" документальному фільмі 2012 року про той кардинальний час в історії пандемії ВІЛ.

"Ця співпраця допоможе просунути науку про ВІЛ та ймовірно запропонує новий варіант запобігання зараженню ВІЛ серед жінок з групи ризику як в Африці на південь від Сахари, так і в усьому світі", – додав Еміні.

 

Пресреліз дослідження можна знайти тут:

https://www.merck.com/news/merck-advances-phase-3-trial-to-evaluate-investigational-islatravir-as-once-monthly-oral-prep-for-women-at-high-risk-for-acquiring-hiv-1/