Головна

Про нас

Новини

Доставка

F.A.Q.

PrEPUA

Хочу PrEP

#PrEPUA

Безкоштовний доступ до PrEP у Німеччині

Безкоштовний доступ до PrEP у Німеччині

26/10/2019

З 1 вересня 2019 року німці віком від 16 років, які перебувають під значним ризиком ВІЛ, можуть отримувати PrEP (доконтактну профілактику ВІЛ) безкоштовно – його покриватиме регульоване законодавством медичне страхування.

З 1 вересня 2019 року німці віком від 16 років, які перебувають під значним ризиком ВІЛ, можуть отримувати PrEP (доконтактну профілактику ВІЛ) безкоштовно – його покриватиме регульоване законодавством медичне страхування. Це хвилююча ситуація в країні, де лише два роки тому дискусія довкола PrEP була доволі суперечливою, не кажучи вже про можливість покриття PrEP медичним страхуванням. Можливими ці перетворення зробили невтомні зусилля активістів, зміни законодавства та свідчення ефективності PrEP.

Deutsche Aidshilfe (DAH), членська організація AIDS Action Europe в Німеччині, оголосила вересень місяцем «PrEP тут» (PrEP Is Here Aware Month), кампанією з метою ознайомлення людей з PrEP. DAH надавала вичерпну інформацію про PrEP та нову правову ситуацію з ним під хештегом #PrepIstDa. Кампанія була спрямована на надання інформації про те, як отримати вигоду від цього варіанту профілактики.

«Впровадження PrEP як положення державного медичного страхування є важливою віхою для профілактики ВІЛ: це нарешті робить ще один спосіб захисту себе від інфекції доступним майже для всіх, хто цього потребує. Тепер головний виклик полягає в забезпеченні обізнаності про PrEP серед усіх!» – каже Хольгер Віхт з організації Deutsche Aidshilfe.

Захист від ВІЛ найкраще працює тоді, коли люди можуть вибрати метод, який їм подобається в їхній ситуації. Наразі доступні три варіанти: презервативи, захисний ефект від антиретровірусної терапії та PrEP. Починаючи з минулого року, кампанія Deutsche Aidshilfe для геїв та бісексуальних чоловіків «Я знаю, що роблю» зі слоганом «Безпечніший секс 3.0 – Мій вибір. Ваша повага» інформує людей про три методи профілактики: PrEP, презервативи та лікування як профілактика (TasP).

За останні кілька років поінформованість щодо PrEP значно зросла – але цього недостатньо. У загальноєвропейському дослідженні EMIS (2017) 51% чоловіків-геїв та бісексуалів повідомили, що знають про PrEP. Але Німеччина не зайняла перших місць у порівнянні з іншими європейськими країнами, коли мова дійшла до обізнаності щодо ПрЕП. Згідно з німецьким опитуванням організації dagnä 2016 року за майже повної участі чоловіків, які займалися сексом з чоловіками, близько 85% знали про варіант PrEP.

Тім Шоманн, директор кампанії «Я ЗНАЮ, ЩО РОБЛЮ» для мужчин-геїв та бісексуалів, пояснює: «Досвід показав, що багато чоловіків, для яких PrEP важливий і доречний, про нього не знали. Ми ж хочемо, щоб усі мали шанс вміти захистити себе таким чином!»